1 sierpnia 1944 roku byliśmy świadkami wielkiej manifestacji patriotycznej

123
Fot. Polska Zbrojna

1 sierpnia 1944 roku byliśmy świadkami wielkiej manifestacji patriotycznej, która przeszła ulicami Warszawy, oddając hołd naszym przodkom, którzy podjęli walkę z niemieckim nazistowskim okupantem i jego sojusznikami. Ten społeczny hołd został zakłócony zachowaniem środowisk uznających się za walczące o tolerancję poprzez podejmowane próby profanacji świętych dla Polaków i chrześcijan symboli i znaków.

Brak szacunku, jakim dla polskiej historii i chrześcijaństwa wykazały się środowiska ukrywające się pod skrótem LGBT (z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender – skrótowiec odnoszący się do lesbijek, gejów, osób biseksualnych i transpłciowych) pokazuje co sądzą o wydarzeniach, jakie rozegrały się w Warszawie przed 76 laty. Warto w tym miejscu choć skrótowo pokazać, jakie wydarzenia są wyśmiewane.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

5 sierpnia 1944 roku na Woli rozpoczęła się prawdopodobnie największa jednorazowa masakra ludności cywilnej dokonana w Europie w czasie II wojny światowej i prawdopodobnie największa w historii pojedyncza zbrodnia popełniona na narodzie polskim dokonana przez Niemców i ich sojuszników. Tego samego dnia żołnierze batalionu „Zośka” wyzwolili obóz przy ulicy Gęsiej. W raportach dowództwa AK Polacy uwolnili tego dnia 348 Żydów z rąk niemieckich oprawców.

Jak informował na swojej stronie Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, w związku z tym wydarzeniem odbyły się uroczystości rocznicowe. Czy tam również, tak jak 1 sierpnia, pojawili się przedstawiciele wspomnianego środowiska, którzy jak opisywała wydarzenie z soboty Gazeta Wyborcza, w ten sam sposób „wesoło machali” na upamiętnienie uwolnienia Żydów z rąk niemieckich katów przez polskich powstańców?

 

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

 


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl