30 tys. zł kary za zjazd na sankach?! Policja donosi: „Zabawy na śniegu zbada prokuratura i Sanepid”

1
Zamknięte stoki zimą, Fot. Twitter.

Jak informuje Express Kaszubski, zabawom na śniegu przyjrzy się prokuratura i Sanepid. Ponieważ Polacy zaczęli ignorować reżim sanitarny i odważyli się – o zgrozo! – zjeżdżać na sankach po stokach, policja poczuła się w obowiązku, by interweniować. Kartuscy policjanci zgromadzili materiały dowodowe, które skierowali Prokuraturze Rejonowej oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

„Wczoraj na terenie gminy Stężyca funkcjonariusze zauważyli ludzi korzystających ze stoku narciarskiego. O wynikach kontroli powiadomili sanepid. Dodatkowo sporządzone materiały przekazali do Prokuratury z wnioskiem o przeprowadzenie postępowania w kierunku sprowadzenia zagrożenia dla życia lub zdrowia. Policjanci przypominają, że w Polsce obowiązuje stan epidemiologiczny i przestrzeganie obowiązujący zasad i ograniczeń dotyczy każdego z nas” – czytamy na stronie Komendy Kartuskiej Policji.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

„Kartuscy policjanci w okresie ferii zimowych szczególną uwagę zwrócą na stoki narciarskie. Mundurowi będą sprawdzać czy przestrzegane są obowiązujące obostrzenia sanitarne i stanowczo reagować na łamanie obowiązujących zasad i ograniczeń. Jednocześnie przypominają, że w przypadku niestosowania się do obowiązujących obostrzeń, policjant może nałożyć mandat w wysokości nawet 1000 zł lub może skierować do sądu wniosek o ukaranie. O rażącym łamaniu przepisów funkcjonariusze poinformują też inspektora sanitarnego, który może nałożyć karę administracyjną w kwocie nawet 30 tys. zł” – napisano na oficjalnej stronie policji.

Źródło: Express Kaszubski, kartuzy.policja.gov.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl