500 dolarów premii za zaszczepienie?! Szpital walczy ze „sceptycyzmem lekarzy wobec szczepionki”

1
Fot. Pixabay (Pixabay License)

Jak informuje WochenBlick, również w USA brakuje „oczekiwanego pośpiechu w kwestii szczepień”. Wielu medyków pozostaje nieufnych wobec szczepionki. Szpital w Houston zaczął zatem wykorzystywać „zachęty finansowe”, aby zwiększyć „gotowość do szczepień”.

Niedawne badania wykazały, że tylko jedna trzecia pracowników medycznych w Stanach Zjednoczonych chciałby być szczepione. 56% ankietowanych w badaniu stwierdziło, że wolałoby poczekać na dalsze dane badawcze przed rozważeniem szczepienia – informuje portal. Władze obawiają się zatem, iż niechęć medyków do szczepionek będzie mieć negatywny wpływ na całe społeczeństwo.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Szpital w Houston (Teksas) postanowił zaoferować swoim pracownikom „potężny zastrzyk finansowy”. Aż 26 tysięcy pracowników Houston Methodist może liczyć na 500 dolarów premii. „W ulotce do personelu napisano, że jest to podziękowanie za wytrwałość w minionym trudnym roku. Ale: ta premia jest przyznawana tylko tym, którzy otrzymali szczepienie Covid-19!” – zauważa WochenBlick.

Źródło: WB


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl