Aleksander Łukaszenko ostrzega Polskę i Litwę: “Pokażemy wam, co to są sankcje”

1271
Fot. YouTube/ screen

Aleksander Łukaszenko oświadczył, iż Białoruś nie pozostawi bez reakcji zachowania władz Polski i Litwy i pokaże, “co to są sankcje”. Zasugerował m.in. ograniczenie tranzytu przez Białoruś dla Zachodu.

“Poleciłem rządowi, by przygotował propozycję przekierowania wszystkich potoków handlowych z portów Litwy na inne” – wskazał, podkreślając iż tranzyt białoruski wynosi aż 30% litewskiego budżetu.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

“(Polacy i Litwini) wysyłali przez nas do Chin i Rosji, to teraz będą latać lub handlować przez Bałtyk i Morze Czarne z Rosją, itd. A w sprawie produkcji, na którą Rosja wprowadziła embargo, niech nawet nie marzą” – mówił przywódca Białorusi.

Wyjaśnił, iż białoruskie wojsko postawiono w stan gotowości przez przemieszczenie amerykańskich F-16 z Niemiec do Polski. Fakt ten stanowił bowiem potencjalne zagrożenie dla Białorusi. “15-20 minut lotu od naszego terytorium. Dla mnie jako głównodowodzącego (dyslokacja F-16) to pytanie. 18 samolotów. Nie wiadomo, w co są uzbrojone. Może to broń jądrowa. Zakładam najgorszy wariant, dlatego musiałem zareagować” – wyjaśnił Łukaszenko.

“Poprzewracało im się w głowach. Przywrócimy ich do pionu” – oświadczył polityk, któremu Zachód przypina łatkę dyktatora. Dodał, iż Białoruś jest silnym krajem, który poradził sobie z zachodnimi sankcjami. “Przeżyliśmy i teraz przeżyjemy. Na świecie są dobrzy ludzie. Dlatego nie należy nas straszyć” – stwierdził Łukaszenko.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Dodał, iż Białoruś i Rosja użyją razem wojsk, jeśli nastąpi atak z Zachodu. “Nie drgnie nam ani głos, ani ręka, ani noga, żeby wspólnie powstrzymać każdego, kto się szarpnie na zachodniej granicy państwa związkowego” – dodał. “Jeśli ktoś tam się szarpnie, należy użyć wspólnej grupy wojsk, której podstawą jest białoruska armia. Rosjanie powinni nas wesprzeć i iść za nami. Stworzyliśmy z nimi rezerwę” – podsumował.

Źródło: BiełTA, RMF FM


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl