#AllBuildingsMatter: BLM wyszydziło tragedię 11 września. 9/11 “białą tragedią dla rasistów”

1
Fot. Twitter/ PM

W 19 rocznicę ataków terrorystycznych na World Trade Center, aktywiści Black Lives Matter wyszydzili żałobę Amerykanów. 9/11 został okrzyknięty “ekskluzywną”, “białą tragedią dla rasistów”. W sieci pojawił się również hashtag #AllBuildingsMatter, mający ukazać, iż dwie wieże zniszczone 11 września nie były wcale “wyjątkowe”.

Na amerykańskim Twitterze pojawiło się ponad 130 tysięcy tweetów w tej właśnie tematyce. Aktywiści “postanowili powiązać tragiczny dzień, w którym z rąk radykalnych islamistów zginęło 2977 osób, „z licznymi śmierciami czarnych mężczyzn i kobiet z rąk policji”.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

„Aby wyjaśnić sprawę, powiedzenie “wszystkie życia mają znaczenie”, gdy kolejny Murzyn zostaje zabity przez policję, jest podobne do powiedzenia “wszystkie budynki mają znaczenie” w odpowiedzi na zniszczenie World Trade Center” – napisali administratorzy Twittera dla streszczenia hashtagu. „Zatem powinniśmy być zjednoczeni w sprzeciwianiu się muzułmańskim terrorystom zabijającym białych ludzi, ale nie przeciwko białym gliniarzom i terrorystom białej supremacji zabijającym Czarnych?” – zapytują czarnoskórzy Amerykanie.

„11 września to okropny dzień, bo to dzień, w którym wszyscy gówniarze lubią wykorzystywać tragedię, która wydarzyła się 19 lat temu, aby usprawiedliwić inne tragedie popełnione od tamtej pory przez nasz rząd i toksycznych białych kolesi” – napisał z kolei biały mężczyzna, jawnie potępiający amerykańską policję i wspierający BLM. Inni z kolei twierdzą, iż “tragedia sprzed 20 lat” jest “punktem wyjścia dla jawnej ksenofobii i rasizmu”. Inni jeszcze twierdzą, iż co roku umiera na grypę więcej osób, niż 9/11, zatem pamięć o tragedii jest stricte rasistowska. „Czy to najgorsze, ponieważ zginęło wielu białych ludzi? On nawet nie próbuje ukryć swojego rasizmu”.

W ospowiedzi pojawiło się wiele stwierdzeń, iż w ataku 11 września nie zginęli jedynie biali ludzie. Fakt ten jednak wydaje się nie docierać do propagatorów hashtagu #AllBuildingsMatter.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405
20%

Źródło: Twitter, PM


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl