Amazon, Apple i Google zablokowały Parlera. „Całkowite usunięcie wolności słowa z Internetu”

1
Fot. Parler

Założyciel i dyrektor Parlera, John Matze ogłosił, iż międzynarodowa firma technologiczna zamknie serwery Parlera o północy w niedzielę 10 stycznia – informuje m.in. The Epoch Times. Matze określił ruch, jako „próbę całkowitego usunięcia wolności słowa z internetu”. Wyjaśnił, iż Parler może nie być dostępny nawet przez tydzień. Jednocześnie podkreślił, iż firma była na to przygotowana.

„Przygotowywaliśmy się na takie wydarzenia, nigdy nie polegając na zastrzeżonej infrastrukturze Amazon i budując produkty z metalu” – powiedział Matze. „Postaramy się jak najlepiej przenieść się do nowego dostawcy już teraz, ponieważ mamy wielu konkurujących o naszą firmę, jednak Amazon, Google i Apple celowo zrobiły to jako skoordynowany wysiłek, wiedząc, że nasze opcje będą ograniczone i wiedząc, że spowoduje to największe szkody tak jak prezydentowi Trumpowi zakazano dostępu do mediów społecznościowych” – kontynuuował.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Dotychczas Apple i Google zawiesiły funkcjjonowanie Parlera, platformy pozwalającej na znacznie większą wolność słowa, niż Facebook czy Twitter. Atak na firmę nastąpił po tym, jak zainteresował się nim Donald Trump, zbanowany na Twitterze. Na platformie zaczęli się gromadzić zwolennicy prezydenta, których „niepoprawne” opinie były cenzurowane na innych stronach. Teraz przeciw Parlerowi wystąpił także Amazon.

„W e-mailu otrzymanym przez Buzzfeed Amazon powiedział przedstawicielowi firmy Parler, że zawieszenie było spowodowane „powtarzającymi się naruszeniami” warunków świadczenia usług przez firmę Amazon” – czytamy na ET. „W ciągu ostatnich kilku tygodni przekazaliśmy Parlerowi 98 przykładów postów, które wyraźnie zachęcają i podżegają do przemocy”.

Matze powiedział, że uważa, że ​​decyzja dużych firm technologicznych jest „skoordynowanym atakiem”, aby „zabić konkurencję na rynku”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Źródło: The Epoch Times


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl