Anglia: 7-latek brutalnie pobity w szkole. “Za to, że jest Polakiem”

1
Fot. Facebook

7-letni chłopiec został brutalnie pobity w szkole przez swoich kolegów. Ojciec Gabrysia twierdzi, iż chłopiec został pobity w szkole za sam fakt bycia Polakiem. Dziecko ma na twarzy ogromne sińce i podbite oko. Po pobiciu stracił przytomność.

Gabryś miał być dręczony od wielu miesięcy. Przed południem rodzice otrzymali telefon z pilnym wezwaniem do szkoły. “W pewnym momencie podszedł do niego chłopak z innej klasy, przewrócił Gabrysia i uderzył w głowę piętnastocentymetrowym drewnianym kołkiem. Z relacji dzieci wynika, że syn upadł i przez chwilę się nie ruszał” – relacjonuje ojciec chłopca.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

230 zł
13%

Pozostałe dzieci otoczyły Gabrysia i osłoniły przed kolejnymi ciosami. Napastnik został zawieszony w prawach ucznia, a następnie usunięty z placówki. “Domagaliśmy się od szkoły nagrań z kamer monitoringu. Obiecano nam, że otrzymamy je tego samego dnia. Tak się jednak nie stało. Czekaliśmy dwa dni i najpierw otrzymaliśmy odpowiedź, że nagrania są złej jakości, a później, że miejsce, gdzie doszło do pobicia nie jest objęte zasięgiem kamer” – kontynuuje ojciec Gabrysia. Dodaje, że policja nie zamierza interweniować.

“Powiedzieli nam, że gdyby syn był hospitalizowany, to dopiero wtedy przyjęliby zgłoszenie. Nie zrobili tego, bo – według nich – został za mało pobity, żeby policja miała się tym zajmować” – opisuje. Jest pewien, iż inne dzieci również cierpią w brytyjskich szkołach przez swoje pochodzenie. “Szykanowany był nie tylko mój syn, ale także inni uczniowie z Polski. Gabryś często wychodził ze szkoły zapłakany, w poszarpanym ubraniu. Inne dzieci były bite, tarzane w błocie, zamykane w toalecie. Szkoła wiedziała o tym, ale żadnej reakcji nie było” – twierdzi.

“W tych rozmowach powtarzał się ciągle ten sam schemat – dzieci są prześladowane na tle rasistowskim, a szkoły bagatelizują problem i zamiatają sprawę pod dywan” – podkreśla ojciec Gabrysia.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

230 zł
13%

https://www.facebook.com/karol.mizgalski.5/posts/1756164754551539

Źródło: Facebook, Fakt, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl