Anglia: Miała być „różnorodność w policji”… Funkcjonariusze oskarżeni o seksualne wykorzystywanie dzieci

1082
Amjad Ditta Fot. BBC

Policja w West Yorkshire została głośno pochwalona za swoje postępowe podejście i otwartość, gdy podjęła próbę rekrutacji mniejszości etnicznych. Amjad Ditta był jednym „nowych” funkcjonariuszy, który miał reprezentować mniejszości i działać na rzecz różnorodności. W 2019 roku Amjad został oskarżony o przestępstwa seksualne wobec dzieci.

Amjad miał trafić do policji jedynie ze względu na swoje pochodzenie etniczne. Inicjatywa pojawiła się po tym, jak była premier Theresa May stwierdziła, że ​​udział „czarnych i Azjatów” w policji „jest niewystarczający” – informuje szwedzki Samnytt. Ditta okazał się być wyjątkowo złym wyborem.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Pod koniec 2019 roku pochodzący z Bliskiego Wschodu Ditta został oskarżony o wykorzystywanie seksualne trzech dziewczynek, w wieku od 13 do 16 lat. Oprócz niego oskarżono 15 innych mężczyzn. Wszyscy pochodzą z Bliskiego Wschodu. Przestępstwa miały być popełniane w latach 2006-2009. Padły oskarżenia o gwałty, wykorzystywanie, handel ludźmi i dostarczanie dziewczynkom narkotykom.

Co najgorsze, policyjni przełożeni mieli „przymykać oko” na przestępstwa – donosi Daily Mail. „Jak mogli znowu zrobić to setkom dzieci? Jak mogli wieczorem po zmianie wrócić do domu i zasnąć? Nigdy nie byliśmy postrzegani jako bezbronne dzieci, w ogóle ich to nie obchodziło” – powiedziała jedna z ofiar, która została zignorowana. Sprawę Ditty przesunięto w czasie ze względu na pandemię.

Źródło: Daily Mail, Samnytt.se

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl