Argentyna: Lewicowa radykalistka zmarła w wyniku aborcji

2
Strajk kobiet, Fot. Twitter

Jak informuje Catholic News Agency, młoda kobieta z Argentyny zmarła 11 kwietnia. Przyczyną zgonu miały być powikłania po aborcji. Jest to pierwszy taki przypadek od lekalizacji aborcji w grudniu 2020 roku. María del Valle González López była 23-letnią studentką. 7 kwietnia udała się do szpitala, by usunąć ciążę.

„Tam przepisano jej lekarstwo – prawdopodobnie mizoprostol – i w piątek zaczęła się źle czuć. Została skierowana do głównej placówki opieki zdrowotnej we wschodniej części Mendozy, szpitala Perrupato, gdzie zdiagnozowano ogólną infekcję, która mogła spowodować jej śmierć” – poinformowano. Lek ten podawany jest kobietom w celach poronnych. Wśród możliwych skutków ubocznych znajduje się silne krwawienie, a nawet śmiertelny wstrząs hipowolemiczny.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Śmierć młodej kobiety została przemilczana przez feministki i pro-aborcjonistki. Jak zauważają działacze pro-life: „Gdyby María zmarła w wyniku tajnej (wówczas nielegalnej) aborcji, feministki rozrywałyby całe miasto na strzępy, ale ponieważ María zmarła w wyniku legalnej aborcji, a to nie pasuje (ich sprawie), jest to przemilczane”.

Lider pro-life Guadalupe Batallán, napisał z kolei: „María del Valle miała 23 lata i całe życie miała przed sobą. Była studentką i została przewodniczącą Radykalnej Młodzieży w Mendozie. W środę przeprowadziła legalną aborcję, a do weekendu już nie żyła. Mówię wam, ponieważ feministki milczą. #MurioPorAbortoLegal”.

Kresy.pl, Catholic News Agency

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl