Banki panikują: Polacy nie chcą brać kredytów

1
Fot. pixabay (Pixabay License)

Polacy nie chcą brać kredytów. Jak informuje BIK, liczba pożyczek gotówkowych w czasie pandemii spadła o ponad 30%. Okazuje się, iż Polacy odłożyli plany zaciągania długów w bankach na “lepsze czasy” – zauważa Money.pl.

Według prognoz BIK, w całym 2020 roku banki mogą udzielić nawet o 1/5 mniej kredytów, niż w ubiegłym roku. Wszystko to pomimo przenoszenia znacznej części usług do sieci i możliwości brania pożyczek przez Internet. W ostatnich miesiącach większość banków podjęła starania, by zapewnić obsługę klientom bez konieczności wychodzenia z domu.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Przypuszcza się, że z powodu rzekomej pandemii Polacy nie tyle przestali ufać bankom, co są coraz bardziej niepewni o swoje przychody. Należy zauważyć, że od początku lockdownu w Polsce ucierpiały tysiące małych i średnich przedsiębiorstw. Wiosną odnotowano z koeli rekordowe wypłaty z kont bankowych, gdy pozbawieni pracy ludzie zaczęli obawiać się, że stracą możliwość pobrania z konta swoich pieniędzy. Ludzie niepewni jutra nie będą dodatkowo “pakować się” w kredyty – zauważają komentujący sytuację Internauci.

Źródło: Money.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl