Bill Gates ma własną wizję przyszłości: „Bogate nacje powinny jeść tylko syntetyczną wołowinę”

1
Bill Gates, Fot. YouTube/ screen

Bill Gates właśnie wydał książkę „Jak uniknąć katastrofy klimatycznej”. W tejże miliarder wskazuje, jak zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i zapobiec „katastrofie klimatycznej”. Jednym z kroków w walce z ociepleniem klimatu ma być całkowite przerzucenie się na syntetyczne mięso.

„Emisja pochodząca od bydła jest prawie tak duża, jak emisja metanu z przemysłu paliw kopalnych” – wskazywał dr Robert Jackson, przekonując o negatywnym wpływie hodowli zwierząt na klimat.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

385 zł
22%

Gates twierdzi, iż szczególnie bogate narody powinny poświęcić się i przejść na dietę bezmięsną, lub jedzenie sztucznej wołowiny. Wyraził zrozumienie, iż biedniejsze kraje prawdopodobnie nie będą mogły sobie na to pozwolić. Gates stwierdził, iż da się „przyzwyczaić” do mięsa wyhodowanego sztucznie. „Możesz przyzwyczaić się do różnicy w smaku, a z czasem będzie ci jeszcze bardziej smakować” – przekonywał miliarder, zachwalając pomysł.

Źródło: Polsat News, Sky News


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl