Bill Gates o koronawirusie i „nowej normalności” po pandemii

3936
Fot. YouTube/ screen

Ulubiony miliarder i filantrop ludzkości, Bill Gates rozpoczął wraz z aktorką Rashidą Jones serię podcastów, w których będzie omawiać najważniejsze globalnie zagadnienia. Ostatnio zaproszony został lekarz Anthony Fauci, popularyzator wiedzy o chorobach zakaźnych. Podcast będzie dostępny m.in. na Spotify, aczkolwiek przewiduje się, że może trafić także na YouTube.

W podcaście skupiono się na tym, jak będzie wyglądał świat po pandemii koronawirusa. Bill Gates zwrócił uwagę na „hipotetyczne sytuacje związane ze zmianami na świecie” i codziennym, ludzkim życiem. Podczas konferencji New York Times założyciel Microsoftu stwierdził, iż jego zdaniem zniknie ponad 50% podróży służbowych. Z kolei całkowity czas spędzony w biurze skróci się o ponad 30%.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Zdaniem Gatesa, pracodawcy umożliwią swoim pracownikom przejście na hybrydowy lub zdalny tryb pracy. Miliarder zaznacza, iż zmieni się także podejście pracowników i pracodawców do pracy, jak choćby brania wolnego. Prawdopodobnie będzie to bardziej akceptowalne, podczas gdy dotąd nie patrzono na to przychylnym okiem.

Źródło: Komputer Świat, CNN


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl