Black Lives Matter: Czarnoskórzy wtargnęli na posesję uzbrojonych prawników. Grozi im więzienie i grzywna

1
Para McCloskey, Fot. Twitter

Czarnoskórzy aktywiści Black Lives Matter z prawdziwym szokiem dowiedzieli się, iż grozi im grzywna w wysokości 500 dolarów i do 90 dni więzienia. Sprawa dotyczy dziewięciu osób, które wtargnęły na teren posesji pary prawników w St. Louis, Marka i Patricii McCloskey. Zdjęcia pary z pistoletem i karabinem obiegły Internet, wywołując wrzawę wśród środowisk lewicowych.

Mimo iż nie padł żaden strzał, media niemal jednogłośnie potępiły parę prawników za “wyjście z bronią” do “protestujących”, którzy już panoszyli się na trawniku przed domem. Teraz okazuje się, iż do wszystkich napastników rozesłano maile i sms-y, wzywające do stawienia się w sądzie. Czarnoskóra aktywistka Ohun Ashe napisała na Twitterze z oburzeniem, iż także otrzymała wezwanie, które bardzo ją oburzyło.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

„Właśnie wysłano mi wezwanie do stawienia się w sądzie za “wtargnięcie na teren prywatny” w Portland Pl, czyli ulicy, na której mieszkają Patricia i Mark McCloskey” – czytamy w poście. – “Machali mi bronią w twarz, ale to, co się liczy, to wtargnięcie?” – zapytuje z niekrytym zdumieniem i żalem.

Nagrania z konfrontacji pokazują, iż para prawników wycelowała broń w czarnoskórych na swojej posesji, jak i w tłum 300 maszerujących ulicą osób. Za to oskarżono ją o “przestępstwo bezprawnego użycia broni”, choć nie padł ani jeden strzał. Republikański gubernator stanu Missouri Mike Parson zapowiedział, iż jeśli MCCloskey zostaną skazani, prawie na pewno ich ułaskawi.

Źródło: Fox News, CNN

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl