Boże Narodzenie TYLKO w gronie najbliższych? Minister Zdrowia „rekomenduje”

1801
Fot. MZ

„Jako minister zdrowia, który odpowiada za zabezpieczenie zdrowia Polaków, będę rekomendował, abyśmy spędzili święta w domach z najbliższą rodziną, ale bez dalszych znajomych” – mówił Adam Niedzielski w wywiadzie dla SE. „Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc” – stwierdził.

„Nawet jeśli liczba zachorowań wkrótce się zmniejszy, zniesienie obostrzeń byłoby przedwczesne. Niestety te święta Bożego Narodzenia będą przypominały tegoroczną Wielkanoc, którą świętowaliśmy w gronie najbliższych” – mówił, powołując się na przykłąd Czech, mający stanowić rzekome ostrzeżenie przed zbyt szybkim luzowaniem obostrzeń.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Liczba dziennych zachorowań stabilizuje się, ale wciąż mamy w granicach 20 tysięcy i powyżej nowych zakażeń. W większości oznacza to 20 tysięcy przypadków chorych dziennie. W szpitalach wciąż przebywają chorzy, którzy zakazili się w październiku, a naszą rolą jest zadbanie o wydolność naszych placówek ochrony zdrowia” – przekonywał.

Źródło: SE


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl