Chora na raka o nowych restrykcjach: „To dla nas powolne uśmiercanie!”

1630
Fot. RMF FM/ screen

Szpital MSWiA może zostać przekształcony w szpital jednoimienny dla osób zarażonych koronawirusem. Taką opcję rozważa Łukasz Mikołajszyk, wojewoda wielkopolski, w związku z nowymi restrykcjami wprowadzonymi przez rząd. Pacjentka chorująca na chłoniaka nagrała poruszające wideo, w którym wskazała konsekwencje takiej decyzji.

„Dla nas te działania, które on wykonuje są powolnym naszym uśmiercaniem. Nie będzie gdzie się leczyć, nie będzie tej opieki. Jeszcze raz proszę, jeżeli jest taka możliwość, bardzo proszę o rozpatrzenie jeszcze raz tej lokalizacji” – apeluje chora na nagraniu wysłanym redakcji RMF FM.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

„Jeżeli nawet teraz te osoby z nas, które jesteśmy po ciężkich chemiach, po ciężkiej, głębokiej aplazji, przekaże się do innego szpitala na nasze dalsze leczenie, przytoczenie czy inne zabiegi, ale chodzi o cały oddział” – podkreśla. „Nas, tutaj wszystkich, na oddziale jest około 400 osób. To są osoby na dziennych chemiach, biorące udział w różnych programach lekowych. To znaczy, że jeżeli będzie tak postanowione, ten oddział hematologii w MSWiA zniknie z powierzchni Ziemi. W imię Covid-19 zostaniemy bez opieki, bo klinika na Szamarzewskiego jako jedyna w tym momencie nie jest w stanie nas wszystkich obsłużyć” – wskazuje.

„Bardzo przepraszam, ale wieczorem miałam kryzys i nie mogę zbyt wyraźnie mówić. Jest to też właśnie wpływ chemii. Z mojej strony chciałbym zaapelować do wojewody o zmianę decyzji. Bo dla nas te działania, które on wykonuje są powolnym naszym uśmiercaniem. Nie będzie gdzie się leczyć, nie będzie tej opieki. Jeszcze raz proszę, jeżeli jest taka możliwość, bardzo proszę o rozpatrzenie jeszcze raz tej lokalizacji” – prosi kobieta.

„Ja leczę się na chłoniaka z obwodowych komórek T, który jest niestety bardzo agresywny. Przygotowuję się do alloprzeszczepu. Proszę, po prostu proszę o pomóc w imieniu wszystkich z tego oddziału. Proszę jeszcze raz o przeanalizowanie decyzji czy jednak nie ma innego rozwiązania” – dodaje.

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

702 zł
25%
PayPal:

Wpłata na konto:

PKO BP
27 1020 4564 0000 5102 0174 1099
Panta rhei
Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei

Wpłata z zagranicy:

BIC / SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099
Panta rhei
Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei

Źródło: RMF FM, gov.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl