Co z Wielkanocą? MZ Niedzielski prognozuje. „Mówię to z bólem serca…”

3522
Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Fot. screen

Polacy chcą wiedzieć, czy kolejną już Wielkanoc przyjdzie im spędzić w reżimie sanitarnym. Minister Zdrowia, Adam Niedzielski, poinformował wczoraj iż najprawdopodobniej święto nie będzie wyglądać normalnie. Wszystko przez prognozy wzrostu zachorowań na COVID-19.

„Według prognoz szczyt zachorowań na COVID-19 ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia” – powiedział MZ. „Oznacza to, że Wielkanoc będziemy musieli prawdopodobnie spędzić tak jak Boże Narodzenie, ograniczając się do kontaktu z domownikami” – zastrzegł. „Święta Wielkanocne w tym roku są na początku kwietnia, więc mam nadzieję, że spędzimy je, mając za sobą tę najwyższą falę zachorowań” – stwierdził również.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Mimo to, Polacy nie znajdą się wcale w „komfortowej sytuacji”. „To będzie oznaczało, że nadal musimy jednak pilnować reżimu sanitarnego i, niestety, co mówię z prawdziwym bólem serca, te święta najbliższe prawdopodobnie będziemy musieli spędzić tak jak Boże Narodzenie, jak i poprzednią Wielkanoc, czyli ograniczając się do najbliższej rodziny, do domowników, a nie spędzając je tak jak lubimy czy tak, jak się przyzwyczailiśmy, czyli w szerokim gronie” – przekazał Niedzielski.

Źródło: Gazeta.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl