COVID ważniejszy, niż rak płuc. Operacje na onkologii wstrzymane decyzją wojewody PiS-u

1084
Fot. pixabay (Pixabay License)

Wojewoda PiS, Konstanty Radziwiłł podjął decyzję o przeznaczeniu łóżek w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc dla zarażonych COVID-19. Z powodu decyzji zostanie odwołanych około setki planowanych operacji osób chorych na raka płuc. Sytuacja przeraziła lekarzy, którzy informują, iż pacjentom z rakiem nie ma kto pomóc, gdyż cała uwaga skupia się na zarażonych koronawirusem.

„W poniedziałek muszę obdzwonić 90 pacjentów, którzy czekają w kolejce na operację. Tego typu operacji nikt na Mazowszu nie wykonuje, chorzy nie mają dokąd iść” – poinformował prof. Tadeusz Orłowski, kierownik Kliniki Chirurgii Klatki Piersiowej w Instytucie.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Drugi oddział, jeśli chodzi o liczbę wykonywanych operacji na Mazowszu, znajduje się szpitalu pulmonologicznym w Otwocku. Ale on już obecnie jest sparaliżowany, ponieważ wszyscy anestezjolodzy zajmują się tam chorymi na COVID-19” – podkreśla profesor Orłowski.

Źródło: Wprost.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl