Czarzasty napierał na policję na Strajku Kobiet. Teraz oskarża funkcjonariuszy: „Zostałem popchnięty!”

471
Włodzimierz Czarzasty, Fot. Twitter/ Stanislas Balcerac

Wicemarszałek Sejmu, Włodzimierz Czarzasty relacjonował dziś w Sejmie, że znalazł się wśród tłumu na Strajku Kobiet, a policja potraktowała go… niemiło. Jak sam przyznaje, nie miał przy sobie legitymacji poselskiej.

„W środę zostałem zatrzymany przez policję, zostałem popchnięty na maskę samochodu, zostałem uderzony z tyłu w plecy, zostałem unieruchomiony, a dziś rano dowiedziałem się, że pobiłem policjanta” – oznajmił z mównicy sejmowej. Podczas wczorajszego Strajku Kobiet, kordon policji blokował wejście do Sejmu. Ich zadaniem było właśnie nie wpuszczanie nikogo z tłumu do Sejmu.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Winny całej tej sytuacji jest pan Kaczyński, pod którego te służby podlegają” – oświadczył. – „Jak się dzisiaj rano dowiedziałem, że pobiłem w międzyczasie policjanta, to musimy wziąć prawników i się zastanowić, czy po prostu w tej sprawie nie reagować w inny sposób” – mówił poseł. Policja z kolei uważa, iż to poseł zaatakował.

„W tym przypadku nagranie wyraźnie pokazuje, która strona była stroną atakującą. Policjant doznał bardzo poważnej kontuzji” – przekazuje rzecznik KSP. Kontuzjowany policjant ma mieć zerwany mięsień czworogłowy. „W tej chwili policjant ma założony gips i przebywa cały czas w szpitalu” – donosi KSP.

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: Sejm.gov, Twitter, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl