Decyzja sądu: Muzułmańscy pracownicy mają prawo modlić się do Allaha w płatnych godzinach pracy

1
Fot. pixabay (Pixabay License)

Sprawa dotyczy rzecz jasna Szwecji. Pracodawcy nie mogą zabraniać muzułmańskim pracownikom modlitwy w płatnych godzinach pracy. Sąd administracyjny w Malmo uchylił właśnie demokratyczną decyzję Rady Miasta Bromolla, która zakazywała rozkładania modlitewnych dywanów i odprawiania modłów w miejscu pracy.

“Zdaniem sądu orzeczenia są sprzeczne z wolnością wyznania zawartą w szwedzkiej konstytucji i Konwencji Europejskiej” – informuje szwedzki portal. W zeszłym roku bowiem “Zarząd Miejski w Bromölla zdecydował, że „czas modlitwy w płatnych godzinach pracy jest niedozwolony” w gminie”. Decyzję jednak zaskarżył Rzecznik do spraw Dyskryminacji.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

Sąd Administracyjny uznał, iż zakaz modlitw dla muzułmanów jest niekonstytucyjny, mimo, iż decyzję podjęto demokratycznie. “Żaden pracodawca nie może odmówić swoim pracownikom modlitwy do Allaha w płatnych godzinach pracy zamiast wykonywania swoich obowiązków. Nie jest jasne, ile i jak długich przerw w pracy musi zaakceptować pracodawca” – zauważa portal.

Źródło: SN


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl