Edukacyjna Gra Historyczna na 101 rocznicę odzyskania niepodległości

125
fot. pixabay.com (Pixabay License)

Wielu mogłoby się wydawać, iż obchody Święta Niepodległości są czymś na tyle podniosłym i ważnym, iż nie znajdzie się w nich miejsca dla najmłodszych. Nic bardziej mylnego! W samej stolicy bowiem będzie im towarzyszyć Edukacyjna Gra Historyczna ,,Wojsko Niepodległej 1914-1939”, mająca na celu zaangażowanie dzieci i młodzieży w tematykę patriotyczną. Gra będzie doskonałą okazją, by zainteresować młodszych Polaków historią ich kraju na przestrzeni burzliwych lat minionego stulecia.

Napotykając na coraz większą ignorancję i przemilczanie prawdziwej historii Polski w przestrzeni publicznej, jak i rosnącą częstotliwość przekłamań i fałszywych oskarżeń z pewnością trudno jest ukazać młodemu pokoleniu piękno i wartość historii poza rodzinnym domem. Z okazji 101 rocznicy odzyskania niepodległości z pomocą przychodzą nam organizatorzy Edukacyjnej Gry Historycznej. W przyjaznej atmosferze oraz w przystępny sposób, pragną przybliżyć młodym Polakom ich narodowe dziedzictwo i spuściznę przodków, a w szczególności jej warstwę militarną.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy pobrać Kartę Uczestnika w Centralnej Bibliotece Wojskowej (ul. Ostrobramska 109) oraz wykonać cztery zadania dotyczące historii polskiego uzbrojenia z okresu 6 sierpnia 1914r.-31 sierpnia 1939 r. Karty będzie można odebrać od 8 listopada. Następnie należy odwiedzić wybrane warszawskie placówki związane z tradycjami Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Są to: Muzeum Wojska Polskiego, Muzeum Katyńskie, Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej oraz Centralna Biblioteka Wojskowa. Finał Edukacyjnej Gry Historycznej odbędzie się w Muzeum Wojska Polskiego.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania 101 rocznicy odzyskania Niepodległości!

Źródło:

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl