Epidemiolog o Polakach, którzy nie noszą maseczek: „Prymitywne chamstwo!”

7925
Profesor Simon, Fot. YT/ screen

Profesor Krzysztof Simon przez cały okres trwania pandemii wyrzuca Polakom, iż Ci nie stosują się do obostrzeń. Teraz znów postanowił odnieść się do sytuacji w kraju, tym razem na łamach książki „Pandemia. Raport z frontu. Epidemiolog nie przebiera w słowach, aby określić Polaków, którzy nie stosują się do zaleceń.

„Szkoda, że nie wiedzą takich rzeczy dwudziesto-, trzydziestolatkowie, którzy chodzą bez masek i śmieją się z nas – tych, którzy z maseczek korzystają. To brak solidarności społecznej w czystej postaci. Zwykłe, prymitywne chamstwo (…). Niestety taką mamy prymitywną, niewykształconą część społeczeństwa” – stwierdził profesor, odnosząc się do Polaków kwestionujących zasadność zasłaniania ust i nosa.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

W okresie wakacyjnym profesor wielokrotnie krytykował postawy polskich turystów. „W hotelach może jeszcze ludzie noszą maseczki, ale też nie wszyscy. Gdy sam zakładam maseczkę, większość turystów patrzy na mnie jak na dziwaka. Tu gdzie jestem, jakieś 40 proc. gości to turyści z zagranicy. Oni to już w ogóle nie przestrzegają żadnych norm i zasad” – opowiadał o swoim urlopie.

„To, co się tu dzieje, to dramat. To brak szacunku dla innych i egoizm. Póki tak będzie, nigdy nie damy sobie rady z epidemią” – twierdził medyk.

Źródło: Gazeta.pl, WP

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl