Epidemiolog o Polakach, którzy nie noszą maseczek: “Prymitywne chamstwo!”

1
Profesor Simon, Fot. YT/ screen

Profesor Krzysztof Simon przez cały okres trwania pandemii wyrzuca Polakom, iż Ci nie stosują się do obostrzeń. Teraz znów postanowił odnieść się do sytuacji w kraju, tym razem na łamach książki “Pandemia. Raport z frontu. Epidemiolog nie przebiera w słowach, aby określić Polaków, którzy nie stosują się do zaleceń.

“Szkoda, że nie wiedzą takich rzeczy dwudziesto-, trzydziestolatkowie, którzy chodzą bez masek i śmieją się z nas – tych, którzy z maseczek korzystają. To brak solidarności społecznej w czystej postaci. Zwykłe, prymitywne chamstwo (…). Niestety taką mamy prymitywną, niewykształconą część społeczeństwa” – stwierdził profesor, odnosząc się do Polaków kwestionujących zasadność zasłaniania ust i nosa.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

W okresie wakacyjnym profesor wielokrotnie krytykował postawy polskich turystów. “W hotelach może jeszcze ludzie noszą maseczki, ale też nie wszyscy. Gdy sam zakładam maseczkę, większość turystów patrzy na mnie jak na dziwaka. Tu gdzie jestem, jakieś 40 proc. gości to turyści z zagranicy. Oni to już w ogóle nie przestrzegają żadnych norm i zasad” – opowiadał o swoim urlopie.

“To, co się tu dzieje, to dramat. To brak szacunku dla innych i egoizm. Póki tak będzie, nigdy nie damy sobie rady z epidemią” – twierdził medyk.

Źródło: Gazeta.pl, WP

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl