Erasmus w Szwecji jak w Mogadiszu: “Studentka obudziła się, gdy złodziej stał przy jej łóżku i okradał pokój”

1
Manifestacja za przyjmowaniem imigrantów, Fot. Twitter

Do sieci trafiło sprawozdanie z sytuacji studentów wymiany, zakwaterowanych w szwedzkim Borlange, z uniwersytetu Dalarna. Pismo zostało stworzone w imieniu “międzynarodowych studentów”, a przygotował je Samorząd Studencki. List napisano “ze szczerą wiarą, że rozpoczęte zostaną pewne akcje” w związku z sytuacjami, z którymi mierzą się uczniowie.

Studenci zakwaterowani w dzielnicy, w której przeważają imigranci zapytują: “Oh, gdzie my jesteśmy? Czy to Szwecja?” Żyją w “sąsiedztwie nieoczekiwanej kultury”, mierząc się z trudnościami “psychicznymi i fizycznymi”. Dalej następuje wymienienie “zaledwie kilku” przypadków, które zaskoczył w Szwecji zagranicznych studentów.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

“Kilka przypadków kradzieży, w tym kradzież routera Wi-Fi” – wymieniają studenci. “Kradzież nastąpiła, gdy uczennica na chwilę weszła do pokoju”. “Student został okradziony we śnie. Złodzieje wspięli się po ścianie, wyłamali okno i okradli pokój około 7 rano. Pokój znajdował się na drugim piętrze”. “Telewizor i sofa ze wspólnego pokoju studenckiego zostały skradzione i nie wróciły na swoje miejsce”.

“Studentka obudziła się i zobaczyła złodzieja koło swojego łóżka w swoim pokoju na drugim piętrze akademika”. “Nieustannie z pokojów znika jedzenie i rowery”. “Student został pobity do krwi i dźgnięty nożem”. “Wielokrotne strzelaniny”. “Usiłowanie morderstwa”. “Uczniowie z Erasmusa chcą wrócić do domu” – czytamy w raporcie. Na koniec czytamy, iż “studenci są zdemotywowani i przerażeni, gdyż nie spodziewali się, że tak wygląda Szwecja”.

Źródło: Insyn.Borlange.se

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl