Feministki atakują: Winę za menopauzę ponoszą… mężczyźni. „To przez ich fanaberie się tak męczymy!”

100

Winę za menopauzę ponoszą mężczyźni. Tak przynajmniej twierdzą skrajnie feministyczne Wysokie Obcasy, powołując się na badania „uczonych”. „Winę za menopauzę i jej efekty uboczne możemy zwalić na mężczyzn – sugerują dziś uczeni” – czytamy w artykule pt. „Menopauza – ewolucyjne kuriozum. Dlaczego kobiety niemal połowę życia spędzają bez zdolności do rozmnażania się?”.

W tekście autorka powołuje się na badania kanadyjskich naukowców z McMaster University w Ontario. „Genetycy ewolucyjni są zdania, że za menopauzę odpowiada tendencja mężczyzn (na przestrzeni tysięcy lat) do wybierania sobie młodszych partnerek, by spłodzić z nimi dzieci” – piszą WO. „To przez ich fanaberie i upodobania teraz musimy łykać hormony i inne leki, by zrekompensować organizmowi nagły spadek żeńskich hormonów”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

Autorka żali się na menopauzę, wskazując, że tak samo „męczą się” jedynie walenie i szympansy w niewoli. „Z ewolucyjnego punktu widzenia jesteśmy biologicznym kuriozum. Żyjemy jeszcze długo po tym, jak już nie możemy się rozmnażać. I mamy menopauzę. Tylko niektóre gatunki waleni i szympansy w niewoli też tak się męczą. Samica człowieka należy więc do nielicznych wyjątków. Dlaczego przyroda pozwoliła na taką rozrzutność? Niemal połowę życia spędzamy bez zdolności do rozmnażania się!” – lamentuje. Innymi słowy, gdyby mężczyźni wybierali sobie starsze partnerki, zdaniem portalu, menopauza mogła by w ogóle nie istnieć.

Źródło: Wysokie Obcasy


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl