[FOTO] “Czarny Jezus” w Watykanie: Papieska Akademia Życia prezentuje “antyrasistowską Pietę BLM”

1
Fot. Papieska Akademia Życia/ Twitter

Papieska Akademia Życia, założona w 1994 roku przez św. Jana Pawła II nie pozostaje w tyle za “antyrasistami”, którzy pojawiają się już w każdej dziedzinie życia. Oficjalne, twitterowe konto Akademii postanowiło podzielić się ze światem “tolerancyjną” wersją Piety, daleką od wszelkiego “białego przywileju”.

Wpisująca się w aktualne ideologiczne trendy Pieta przedstawia czarnoskórego Jezusa, spoczywającego w ramionach Matki Boskiej. Co jednak zastanawiające, sama Madonna jest już… biała. Zdjęcie opatrzono podpisem: “Obraz warty słów”.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

Ta wersja Piety Michała Anioła nie spotkała się z entuzjazmem Internautów. “Zepsułeś, k****” – pada komentarz pod postem Papieskiej Akademii. “Posągowy marmur jest biały, a biały był geniuszem, który ożywił kamień. Nikt nie przeszkodził innym geniuszom w wykonywaniu równie wspaniałych dzieł, jeśli nie ich własnej niemożności. Pietà nie ma kolorów” – zauważają inni. Padają również słowa o bluźnierstwie i przyzwoleniu na wykorzystywanie wizerunku Chrystusa do celów politycznych.

“Poza tym, że to bluźnierstwo i nie wchodzę w meritum, jest to obraza samego sensu sztuki. Jesteś na łasce politycznej poprawności. Kościół był niegdyś świątynią nie tylko religijną, ale i kulturalną. Zniszczyłeś wszystko” – dodają. Inni zauważają również, że przyłączenie się do “antyrasistowskiego” nurtu BLM czyni Watykan nieobiektywnym.

Pojawiły się także głosy o lenistwie Kościoła, jak i o milczeniu w kwestii prześladowań chrześcijan w Afryce: “Idźcie ewangelizować Afrykę, leniwe nosy, które nie kiwną palcem, żeby iść w te miejsca i wyruszyć w tamtą drogę. A jeśli to zrobią, z pewnością skończą martwi, ponieważ tak się dzieje, zabijają chrześcijan, a ty tego nie mówisz” – piszą rozgoryczeni chrześcijanie.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405
20%

Źródło: Twitter


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl