[FOTO] Maseczki tylko dla “plebsu”? Premier Morawiecki znów łamie PiS-owskie obostrzenia

1
Fot. KPRM/ Twitter

Można powiedzieć, iż tym razem premiera “podkablowała” sama… Kancelaria Premiera, wrzucając na Twittera zdjęcie polityka podczas premiery “Okruchów Wolności”. Pomimo nakazów wprowadzonych przez PiS, Mateusz Morawiecki nie miał zasłoniętych ust ani nosa. Nie miał na twarzy ani maseczki, ani żadnej innej, obowiązkowej ochrony.

Zgodnie z zasadami, w kinie należy dezynfekować ręce, zasłaniać usta i nos, zachować dystans społeczny siadając co drugie miejsce. Morawiecki zapomniał najwyraźniej o restrykcjach, jakie wdrożył PiS. To z kolei nie umknęło uwadze Internautów. “Niewolnicy w maskach, panowie bez” – komentują pod zdjęciem premiera zirytowani Polacy.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Komentarze bywają niewybredne, acz uzasadnione: “Mam jedno pytanie. Czy was do ku**y nędzy przepisy nie obowiązują ? Te przepisy, które sami wprowadziliście i za których przestrzeganie państwo karze zwykłych obywateli?” – denerwuje się inny Internauta.

Premier, jak i inni politycy wielokrotnie udowodnili, iż zalecenia reżimu sanitarnego traktują wyjątkowo lekko. Od czasu obchodów rocznicy Katastrofy Smoleńskiej zorganizowanej wówczas, gdy wszyscy “zwykli Polacy” mieli zakaz gromadzenia się, przez wiece wyborcze bez zachowanych obostrzeń aż po beztroskie wizyty w restauracji, uchwycone przez reporterów.

Co istotne, niepokorni “zwykli obywatele” za choćby brak maseczki karani są mandatami, co – zdaniem kolejnych już sądów – jest działaniem skądinąd bezprawnym. Zarówno bowiem nakaz pozostawania w domach czy noszenia masek mógłby zostać legalnie wydany jedynie poprzez ustawę, nie zaś zwykłe rozporządzenie, jak to miało miejsce choćby w czasie lockdownu.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

https://twitter.com/PremierRP/status/1299398761312124928/photo/1

Źródło: Twitter


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl