HIT. Nagrano rozmowę działaczy PiS: „Jesteśmy tacy sami, jak ci w PO czy SLD”

1
Fot. PiS/ Twitter

Sieć obiegła rozmowa działaczy Prawa i Sprawiedliwości z Dolnego Śląska. Nagrano ją potajemnie i opublikowano w lokalnej telewizji. „Tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami” – padają słowa nagrane przez partyjnego kolegę.

„Czego ty człowieku, k…, prowokujesz” – mówi jeden z mężczyzn. „Ja doceniam, że jesteś odważny chłop i nie spier… jak reszta, ale nie prowokuj, bo, k…, człowieku, zniszczą cię. Nie działaj przeciwko, stań sobie, k…, grzecznie z boku. Podpisałeś petycję, k…, a po co, do czego, 10 osób was podpisze na 100? (…) i później do kogo się będą przypie…” – przekonywał Janusz Czyż wraz z Bartłomiejem Grzegorczykiem, przekonując kolegę, aby anulował swój podpis pod petycją przeciw Kamilowi Zielińskiemu, wyznaczonemu na przedstawiciela Michała Dworczyka.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

„Ja zawsze stałem z boku PiS i zawsze mi się to nie podobało” – kontynuował Czyż. „Mówiłem o tych ludziach – tacy sami ludzie jesteśmy jak ci w PO czy SLD, niczym się nie różnimy i każdy jest pazerny, każdy by coś chciał, tylko różnimy się szefami, którzy, k…, mają jakieś tam wiesz…, bo Kaczyński to jest dla mnie wzór i tyle. Ja jestem „kaczystą”, nie PiS-owcem, ale z uwagi na to, że trzeba było, to się zapisałem do tego PiS, tak jak i reszta” – kwituje.

Zapytany o nagranie Zieliński odparł, iż nie może go skomentować. „Nie jestem się w stanie do tego odnieść. To nagranie zostało zdobyte bez wiedzy osób tam nagrywanych. Dla mnie to jest zwykłe koleżeńskie świństwo. Jeśli ktoś idzie na prywatne spotkanie i je nagrywa, to wykracza poza normy moralne” – przekonywał polityk PiS.

Źródło: Onet.pl, Gazeta Wyborcza

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl