Impas lewicy w Szwecji: Imigranci znęcali się nad homoseksualistami

1
Walka na dworcu, Fot. monitoring/ SN

Szwedzka lewica znalazła się w dość ciekawej, acz niezaskakującej sytuacji. Gang imigrantów z Syrii znęcał się bowiem nad homoseksualistami na Dworcu Głównym w Goteborgu. Obie strony należą do rzekomo “prześladowanej mniejszości”, zatem mediom ciężko jest ustosunkować się do sytuacji.

Sprawcy są nowo przybyłymi migrantami, a mimo to już figurują w rejestrze karnym. Mimo to, nie trafili do więzienia ani nie zostaną deportowani. Zdarzenie miało miejsce na dworcu centralnym, gdy para trzymających się za ręce mężczyzn spotkała trzech Syryjczyków. Ci obrzucili mężczyzn obelgami, wyzywając ich po arabsku i “wyrażając nienawiść”.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Na sugestię, aby przestali, imigranci przystąpili do ataku. Doszło do szarpaniny i pobicia. Przed sądem zaatakowani stwierdzili, iż zostali zelżeni, a jednemu z nich – imigrantowi z Iraku – sytuacja przypomina “muzułmański ucisk, przed którym uciekł z rodzinnego kraju”. Napastnicy z kolei do rozmów z policją potrzebowali tłumacza.

Zaprzeczali, by mieli obrażać przechodniów, czemu przeczą nagrania monitoringu i zeznania świadków. Napastnicy mają na swoim koncie m.in. fałszerstwa i przestępstwa alkoholowe.

Źródło: Samnytt.se, Aftonbladet

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl