Izrael: „Nowa normalność” atakuje. Restrykcje nie dla zaszczepionych

1968
Benjamin Netanjahu szczepiony przeciwko COVID-19, Fot. YouTube/ screen

Izrael ogłosił, iż powraca do normalności. Ta jednak będzie przysługiwać jedynie zaszczepionym. Kraj otwiera dla restauracje, szkoły, hotele i bary. Po przyjęciu szczepionki, Żydzi z „zielonym paszportem” mogą poczuć się niemal tak, jak przed pandemią.

Niezaszczepieni muszą posiadać ważny test na covid, obowiązuje ich zatem pełna „segregacja sanitarna”. W restauracjach wolno im siadać przy stolikach tylko na świeżym powietrzu, a z siłowni czy basenów mogą korzystać tylko z negatywnym testem na koronawirusa.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Jednak zarówno zaszczepieni, jak i niezaszczepieni mogą wziąć udział w różnych wydarzeniach: weselach, eventach. Dla niezaszczepionych jest to nieco bardziej uciążliwe, bo muszą okazać negatywny wynik testu na COVID 19. Wprowadza się możliwość prywatnego 15-minutowego badania przed wejściem na dane wydarzenie” – mówi dla money.pl Karolina Mints mieszkająca w Izraelu.

Źródło: Money.pl, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl