Janusz Korwin-Mikke: „Czekamy, aż działanie PiS jeszcze bardziej się nie spodoba, i trzeba będzie obalić rząd”

1350
Janusz Korwin-Mikke Fot. YT/ screen

Prezes partii KORWiN, Konfederata Janusz Korwin-Mikke zdradził zamiary ugrupowania względem partii rządzącej. Wobec niepokojów dotyczących unijnego budżetu, który wywołał zamęt na lewicy, polityk zachował jednak zimną krew. „Nie bardzo rozumiem, w czym rzecz. Co się niby takiego stało, że nagle jest być, albo nie być Polski. Oprócz Brukseli znamy gorsze momenty w historii Polski, i jakoś je przeżywaliśmy” – stwierdził ze spokojem, odnosząc się do słów Donalda Tuska.

Korwin-Mikke przyznał jednocześnie, iż Konfederacja popiera „obalenie rządu PiS”, ale na pewno nie połączy sił z lewicą, która głośno apeluje o zmianę władzy. „Są gorsi ludzie niż w PiS” – zaznaczył polityk. „Nie bardzo sobie wyobrażam, jak moglibyśmy mieć wspólny program powiedzmy z panem (liderem partii Razem, posłem Lewicy Adrianem) Zandbergiem” – ocenił Korwin.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Nie sugerujemy się panem Donaldem Tuskiem. Czekamy, aż działanie PiS jeszcze bardziej się nie spodoba, i wtedy trzeba będzie rzeczywiście zrobić obalenie PiS. Ale nie z Lewicą, tylko przeciwko Lewicy, bo przypominam, że gospodarczo PiS jest bardziej lewicowy od pana Zandberga w pewnych momentach” – podsumował.

Źródło: nczas.com, PJ


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl