Janusz Korwin-Mikke: “Ludzie naprawdę umierają. Chodzi o Wielkie Pieniądze!”

1
Janusz Korwin-Mikke Fot. YT/ screen

Janusz Korwin-Mikke podzielił się z Polakami swoimi przemyśleniami dotyczącymi państwowej służby zdrowia oraz odpowiedzialności za życie i zdrowie obywateli. Zdaniem polityka, problem z lecznictwem istnieje, ponieważ w grę wchodzą Wielkie Pieniądze.

“Słuchałem wypowiedzi tych trzech Panów i przypomniały mi się czasy PRL, gdzie rządy – oczywiście: w poczuciu odpowiedzialności za dobro ludzi, którym należy zapewnić łączność telefoniczną – pracowicie rozwiązywały problem telefonów” – pisze polityk na swoim Facebooku. “Naradzały się, powoływały instytuty naukowe… I dopiero, kiedy państwo pozbyło się odpowiedzialności za telefony i pozwoliło działać firmom prywatnym “problem telefonów” jakoś się “sam rozwiązał” (a gdyby nie państwowe ograniczenia, to firm byłby nie 6, tylko 36 – i byłoby jeszcze lepiej…)”

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

“DOKŁADNIE TO SAMO jest z “problemami zdrowia” – tylko, że tu ludzie naprawdę umierają; a umierają dlatego, że rządy nie chcą pozbyć się odpowiedzialności za ich zdrowie” – przekonuje Korwin-Mikke. “A dlaczego nie chcą?!? Czy są to masochiści lubiący, jak im wszyscy wymyślają? Jak nie wiadomo, o co chodzi – to wiadomo, że chodzi o pieniądze. ONI nie tyle „nie chcą pozbyć się odpowiedzialności” ile nie chcą zrezygnować z Wielkich Pieniędzy” – stwierdza.

“Przymusowe składki na lecznictwo są ogromne – i można za nie ufundować setki dobrze płatnych posad i te Wielki Pieniądze można rozkradać. I o to chodzi. PS. Ogromna większość tych ludzi jest przy tym przekonana, że nie robi tego dla pieniędzy!! O naprawdę tak myślą! Mało kto przyzna się – wewnętrznie, przed sobą – że chodzi mu o pieniądze” – twierdzi poseł Konfederacji.

“ONI czują się Judymami. Ale mam prosty test: zmniejszyć pensję Naczelnego Lekarza Kraju (chyba jest ktoś taki i chyba tyle zarabia…) z 15.000 do 3000 złotych – i zobaczyć, czy nadal gotów jest walczyć o zdrowie obywateli. Czy nie będzie wolał rzucić tej posady i stanąć przy łóżkach chorych……co byłoby pewną – drobną, ale realną – poprawą w lecznictwie!” – proponuje Korwin-Mikke.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

https://www.facebook.com/janusz.korwin.mikke

Źródło: Facebook, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl