Kiedy luzowanie restrykcji? Niedzielski zapowiada: „Wróci bardzo wiele usług i sektorów!”

1
Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Fot. Twitter

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski zapewnił, iż rząd pracuje nad szczegółowym planem luzowania obostrzeń w Polsce. Plan ma zostać przedstawiony narodowi jeszcze w tym tygodniu. „Przygotowujemy w tej chwili bardzo szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń na miesiąc maj. Ten harmonogram zostanie zaprezentowany najprawdopodobniej w środę, być może w czwartek, ale najprawdopodobniej w środę” – zapewnił MZ.

Niedzielski zapowiedział, iż wiele branż ma wrócić do normalności, a plan obejmie „bardzo wiele usług”. „Możemy się spodziewać, że w przeciągu miesiąca maja wróci – oprócz edukacji – bardzo wiele usług i zostanie przywróconych do funkcjonowania bardzo wiele sektorów, za których działaniem już się stęskniliśmy” – przekazał.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Spytany, czy restauracje będą dostępne dla osób zaszczepionych przekazał, że „nie ma na razie takiej dyskusji, żeby różnicować dostępność usług publicznych, jak restauracje, dla osób, które są zaszczepione bądź nie są zaszczepione”.

Źródło: RMF FM


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl