Kiedy w Polsce skończy się lockdown? Prof. Horban odpowiada

1
Prof. Andrzej Horban, Fot. YouTube/ screen

Profesor Andrzej Horban, doradca premiera ws. epidemii zdradził na antenie TVN24, iż liczba zakażeń stale spada. Pojawiło się zatem pytanie, kiedy spadnie ona na tyle, by rząd zdecydował się na zakończenie lockdownu. Horban nie odpowiedział wprost, lecz przedstawił przewidywania.

„W maju będzie dobrze. Będzie nam spadała liczba zakażeń, będzie spadała zdecydowanie liczba chorych w szpitalach, będzie nam spadała liczba zgonów” – stwierdził. Spadek ma być efektem szczepień. Zapytany o datę otwarcia szkół i „odmrożenia” gospodarki, powiedział: „Myślę, że to wszystko zadzieje się w maju. 15. powiedzmy, z ostrożności procesowej”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Co istotne, luzowanie obostrzeń prawdopodobnie będzie dotyczyło tylko niektórych regionów. „Wszyscy zawsze dopominali się o coś, co nazywa się regionalizacją. Najwyższa pora zgodzić się z nimi” – rzucił Horban. Podkreślił, iż znoszenie restrykcji „zależy od nas, od szczepień, zachowania społeczeństwa, od tego jak dużo osób przechorowało”.

Źródło: TVN24


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl