Kim Dzong Un: „USA największym wrogiem Korei Północnej”

1
Kim Dzong Un, Fot. YT/ screen

Przywódca Korei Północnej, Kim Dzong Un oświadczył, iż jego państwo nie zwraca szczególnej uwagi na to, kto rządzi Stanami Zjednoczonymi. Bez względu na to, kto sprawuje władzę w USA, „ich polityka względem Pjongjangu nigdy nie uległa zmianie”. Stany są zatem stale „największym wrogiem” narodu.

„Bez względu na to, kto sprawuje władzę w USA, prawdziwa natura Stanów Zjednoczonych i ich fundamentalna polityka wobec Korei Północnej nigdy się nie zmieni” – oznajmił Kim, komentując kwestię wyborów prezydenckich, na krótko przed oficjalnym rozpoczęciem prezydentury Joe Bidena.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

„Nasza zagraniczna działalność polityczna powinna być skoncentrowana i przekierowana na podbój Stanów Zjednoczonych, naszego największego wroga i główną przeszkodę dla naszego innowacyjnego rozwoju” – oznajmił Kim w sobotę podczas posiedzenia partii. Wezwał jednocześnie do „rozszerzenia zdolności nuklearnych” Korei.

Źródło: AL Jazeera


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl