Komisarz UE chce znieść samostanowienie polityki migracyjnej krajów członkowskich

1
Ylva Johansson, płonący obóz imigrantów na wyspie Lesbos, Fot. Samnytt.se

Odpowiedzialna za kwestie migracji w UE komisarz Ylva Johansson zabrała głos w kwestii imigrantów na greckiej Lesbos. Po pożarze w obozie Moria tysiące osób “rozeszły się” po wyspie, a władze zmuszone były otoczyć prowizoryczne, tymczasowe obozowiska wojskiem. Mieszkańcy głośno protestują przeciwko “trzymaniu” rzeczy imigrantów na swoim terenie.

Tymczasem, zdaniem komisarz, problem Morii nie tkwi w nadmiernej migracji do Europy, lecz w braku wspólnego stanowiska i połączonych wysiłków państw członkowskich UE wobec imigracji. Zdaniem Joahnsson, ​​pożar pokazuje, że narodowe samostanowienie w sprawie polityki migracyjnej musi zostać zniesione na rzecz centralnie podejmowanych decyzji w Brukseli.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

Liczba imigrantów z Morii szacowana jest na około 13 tysięcy osób. W wywiadzie udzielonym SVT Morgonstudion Johansson przekazała wiadomość, że w związku z chaosem na Lesbos podjęła inicjatywę przywrócenia do porządku dziennego uśpionej i kontrowersyjnej kwestii scentralizowanej polityki migracyjnej UE. Zgodnie z nią, sprawy migracji powinny być rozstrzygane odgórnie, w Brukseli. Według komisarza UE za kilka tygodni Komisja przedstawi konkretne propozycje – donoszą szwedzkie media.

“To by oznaczało, że mamy dla uchodźców porządek i sprawiedliwość. Potrzebujemy wspólnych ram regulacyjnych, a Szwecja jest jednym z krajów wspierających obowiązkowy system solidarności, w którym wszystkie kraje uczestniczą i wnoszą swój wkład” – stwierdziła komisarz. Johansson zdradziła, iż “pracuje nad propozycjami, w jaki sposób należy „poprawić” sytuację setek tysięcy ludzi, którzy „co roku nielegalnie przekraczają granice”.

Źródło: SVT Morgonstudion, RMX News, SN

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl