Komorowski i Kwaśniewski apelują: trzeba ułatwić życie Ukraińcom, aby nie wyjeżdżali do Niemiec!

2204
Fot. Twitter

Bronisław Komorowski oraz Aleksander Kwaśniewski podpisali w Warszawie apel, dotyczący przyjmowania przez Polskę migrantów zarobkowych. Ich zdaniem, polska polityka imigracyjna powinna zostać jeszcze bardziej zliberalizowana. Jak podaje Polsat News, inicjatorem przedsięwzięcia miał być Bronisław Komorowski.

Przekonywał on, iż Polska musi podjąć kroki w odpowiedzi na ruch Niemiec, które w ostatnim czasie ułatwiły imigrację zarobkową osób spoza UE. Były prezydent zaniepokoił się, iż przez tę sytuację Ukraińcy pracujący w Polsce zaczną masowo wyjeżdżać za zachodnią granicę. To z kolei mogłoby „zagrozić polskiej gospodarce”. Ponadto, były prezydent w iście poetycki sposób dostrzegł inne korzyści, jakie Polska czerpie z obecności Ukraińców. Według niego, umożliwia ona budowę „tkanki sympatii między narodami”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

Co więcej, wskazuje na „oderwania się od różnych bolesnych doświadczeń natury historycznej i złej pokusy, aby na stosunki polsko-ukraińskie patrzeć wyłącznie przez pryzmat historycznych relacji”. „Będziemy apelować do państwa polskiego, aby rozwiązać cały szereg nierozwiązanych problemów, z którymi Ukraińcy się spotykają. Dotyczy to przede wszystkim ułatwień w zakresie uzyskiwania zgody na pracę, na pobyt w naszym kraju” – mówił „naczelny szogun RP”.

Aleksander Kwaśniewski wskazał z kolei na konieczność liczenia się z faktem, iż „XXI wiek będzie czasem wielkich migracji”. To zaś „będzie zmieniało struktury społeczeństw jak i kwestie ekonomiczne”. Polska powinna się również przygotować na zmianę struktury społecznej. Społeczeństwo ma być bowiem wielonarodowe, wielokulturowe oraz wieloreligijne. Na to jednak Polacy „nie są mentalnie przygotowanie”. Mimo to, Polska powinna starać się wypracować długookresową politykę migracyjną”, ze szczególnym uwzględnieniem migracji ze wschodu.

Źródło: Polsat News, kresy.pl

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

702 zł
25%
PayPal:

Wpłata na konto:

PKO BP
27 1020 4564 0000 5102 0174 1099
Panta rhei
Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei

Wpłata z zagranicy:

BIC / SWIFT: BPKOPLPW
IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099
Panta rhei
Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl