Kontenery do izolacji dla Polaków! Trafią do nich podejrzewani o zarażenie koronawirusem

1
Fot. PGZ

Polska Grupa Zbrojeniowa stworzyła system pomieszczeń, które pomogą służbie zdrowia segregować pacjentów – informuje Biznes Info. Wszystko to przez “rekordowe ilości zachorowań”. Polacy podejrzewani o zachorowanie mają trafiać do specjalnych… kontenerów.

Pacjenci z podejrzeniem COVID-19 będą umieszczani w specjalnie zaprojektowanych kontenerach obserwacyno-izolacyjnych. Przetarg na opracowanie systemu do segregacji pacjentów wygrała firma Zurad, należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Ta zapewnia, iż projekt przyczyni się do zmniejszenia zachorowalności na koronawirusa w szpitalach.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

“Jednym z kluczowych elementów triażu jest przeprowadzenie wywiadu medycznego i uzyskanie wyniku testu na obecność wirusa w jak najkrótszym czasie. Istotne jest sterowanie ruchem pacjentów tak, by nie narażać personelu szpitala i pacjentów na zarażenie wirusem SARS CoV-2” – informuje spółka. Kontenery będzie można wykorzystać także po pandemii, np. w czasie klęsk żywiołowych.

Wnętrza kontenerów mają być nowoczesne i wyposażone w sprzęt szpitalny. Ich wnętrza mają być dezynfekowane promieniami UV-C, zabijającymi wirusy. Dzięki wykorzystaniu kontenerów, cała konstrukcja ma charakter modułowy, co ułatwi ich montaż, transport i przechowywanie. Pierwsze zespoły kontenerów mają stanąć w Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

60 zł
4%

Spółka #Zurad wygrała pierwszy w Polsce kompleksowy przetarg na utworzenie obszaru obserwacyjno-izolacyjnego, systemu…

Posted by Polska Grupa Zbrojeniowa SA on Thursday, October 8, 2020

Źródło: Biznes Info, domiporta, wawaInfo


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl