Kontrole policji w domach w Wielkanoc? Rzecznik Komendy Głównej odpowiada

2646
Fot. Pomorska Policja /gov.pl

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Morawiecki i minister zdrowia Niedzielski zapowiedzieli szereg nowych obostrzeń. Pojawiło się również zalecenie, aby Polacy spędzali Wielkanoc w domach, w gronie najbliższych domowników. „Zalecenie” wzbudziło niepokój oraz pytanie, czy policja zamierza kontrolować obywateli w czasie świąt.

Rzecznik Komendy Głównej Policji, Mariusz Ciarka odpowiedział na te wątpliwości na antenie Polsat News. „W trakcie świąt wielkanocnych nie będziemy prowadzić wyrywkowych kontroli w domach” – zapewnił Ciarka. Dodał, iż „nie robiliśmy tego ani rok temu na Wielkanoc, ani na Boże Narodzenie”. Ostrzegł jednocześnie, iż policja będzie reagować na donosy.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

„Nie możemy narzekać na brak zgłoszeń. Sąsiedzi, czy inne osoby, które troszczą się o swoje zdrowie, widząc, że gdzieś obok jest jakaś impreza, na której jest więcej osób, nie są przestrzegane ograniczenia, informują nas o tym i my wówczas musimy reagować” – poinformował rzecznik KGP.

Źródło: Polsat News


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl