Lekarz ze Szpitala Narodowego ujawnia: “Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano”

1
Premier Morawiecki wizytuje Szpital Narodowy, Fot. KPRM

Do sieci trafił zapis rozmowy z jednym z lekarzy ze Stadionu Narodowego, który nie chce podawać nazwiska przez wzgląd na konsekwencje. Lekarz opowiada, jak wygląda walka z rzekomą pandemią na “Narodowym”: “Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano” – mówi w rozmowie z Pawłem Reszką.

Dodaje, iż został zakwaterowany w pięciogwiazdkowym hotelu w Warszawie – jednym z droższych. “Na Narodowym – są nowoczesne respiratory, najdroższy sprzęt medyczny, ale prawie nie ma pacjentów. Niektórzy lekarze dyżurują w pustych sektorach. Zarobki personelu są wysokie, koszty funkcjonowania ogromne: – Chciałem panu o tym opowiedzieć, bo mi wstyd, że w tym uczestniczę” – czytamy.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

275 zł
15%

Ze słów lekarza dowiadujemy się, iż szpital jest praktycznie pusty. Zatrudnieni za wysokie stawki lekarze po prostu… nie mają co robić. Jest czas na odpoczynek nie tylko w hotelu, ale i tymczasowej placówce. “Można się przespać w części wypoczynkowej, zjeść obiad albo kolację w zależności od pory. Całkiem dobre jedzenie, które dostarcza firma zewnętrzna. Powiem, że na stadionie karmią nawet lepiej niż w hotelu. Kawa, herbata, czasem nawet piwo bezalkoholowe” – opowiada.

“Wystąpiłem w jakimś propagandowym kabarecie i jestem wściekły, bo mnie oszukano” – mówi lekarz. “Przyjechałem tu pomagać, ratować ludzi, walczyć z pandemią. Tymczasem mieszkam w 5 gwiazdkowym hotelu, siedzę w pustym szpitalu… Czytam komentarze w Internecie. Wyszydzają nas” – dodaje. Na pytanie, jak się z tym czuje, odpowiada: “Jak frajer”.

Źródło: Facebook, Onet, NaTemat

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

275 zł
15%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl