Minister Niedzielski straszy Polaków: „Będziemy żyli w atmosferze większego zagrożenia”

1
MZ Niedzielski, Fot. KPRM

Minister Adam Niedzielski udzielił wywiadu dla tygodnika „Sieci”. Podkreślił w nim, iż tzw. „fale” koronawirusa będą w rzeczywistości kolejnymi mutacjami. Dodał również, iż Polacy mogą spodziewać się życia w atmosferze lęku i poczuciu zagrożenia.

„Zmiana się już dokonała. Mówimy potocznie o kolejnych falach koronawirusa, ale w istocie są to już tak daleko zaawansowane mutacje, że mamy do czynienia ze zdecydowanie różniącymi się chorobami” – powiedział MZ. Wskazał, iż nie oznacza to, że „nigdy nie wrócimy do stylu życia sprzed pandemii”. „Na pewno jednak będziemy żyli w atmosferze większego zagrożenia (…). Miejmy nadzieję, że uda nam się sprowadzić zagrożenie do poziomu, który prezentuje grypa” – wyraził nadzieję Niedzielski.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Minister podkreślił również znaczenie „dyscypliny” społeczeństwa, która „w istotnym stopniu” wpływa na skutki pandemii. „Oczywiście mówimy tu o pewnym zmęczeniu społecznym, ale jest też kwestia kultury społecznej, jeśli idzie o przestrzeganie regulacji. Nie zawsze chodzi o przepisy, czasem o zwykłe zalecenia czy wręcz prośby, apele. Z tą pandemią wygrywają państwa, które są bardziej zdyscyplinowane” – zaznaczył.

Źródło: RMF FM, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl