Minister Szumowski: “Otrząśnijmy się z beztroski!” Do zdjęcia maseczki potrzebne będzie zaświadczenie lekarskie!

1845
Fot. YouTube/ screen

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski przedstawił z Januszem Cieszyńskim nowe wytyczne dla części regionów. PiS najwyraźniej “udoskonala” system kontroli nad społeczeństwem. Największą zmianą będzie brak możliwości “wytłumaczenia się” z braku maseczki bez zaświadczenia lekarskiego, co dotychczas było możliwe.

“Apeluję do wszystkich Polaków o przestrzeganie reżimu sanitarnego, zachowanie dystansu społecznego i zasłanianie ust i nosa, aby uniknąć zwiększenia obostrzeń. Otrząśnijmy się z beztroski” – stwierdził Szumowski.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

“Jeśli ktoś nie może nosić maski, konieczne będzie zaświadczenie medyczne” – stwierdził wiceminister Cieszyński. Polska została aktualnie podzielona na trzy strefy – zielone (bez nowych obostrzeń), żółte (z ich częścią) i czerwone (przywrócenie niektórych obostrzeń). Restrykcje najwyraźniej powrócą, o czym mówił Cieszyński:

“Do konsultacji skierujemy: noszenie maseczek; ograniczenie miejsc siedzących w komunikacji; ograniczenie liczby osób na uroczystościach; ograniczenie liczby osób, które będą mogły korzystać z komunikacji zbiorowej, do 50 proc. miejsc siedzących. Ograniczone zostanie też liczba osób, które będą mogły brać udział w weselach i uroczystościach rodzinnych, m.in. weselach. W strefie czerwonej do 50, a w żółtej – do 100. Będzie też obowiązek rejestracji wesel” – podkreślił.

Źródło: Konferencja Prasowa MZ

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl