MZ Niedzielski ogłosił TRZECIĄ FALĘ. Będą „regionalne lockdowny”?

1719
Minister Zdrowia Adam Niedzielski, Fot. screen

Minister Zdrowia, Adam Niedzielski stwierdził w programie „Tłit”, iż w Polsce mamy już do czynienia z trzecią falą epidemii koronawirusa. Szef resortu zdrowia nie jest w stanie ocenić sakli zjawiska, lecz zastanawia się nad regionalnymi lockdownami. Decydujący wpływ na pojawienie się fali ma mieć zarówno dyscyplina społeczna, jak i pojawienie się brytyjskiej mutacji COVID-19.

„Problem z dyscypliną społeczną jest taki, że ona nie jest tak jednoznacznie związana z jakimś konkretnym czynnikiem. Jej nie można przypisać np. do otworzenia galerii, nie można jej przypisać do otworzenia hoteli. Ona jest tak naprawdę powiązana ze wszystkim, z czym mamy do czynienia” – stwierdził Niedzielski. W rozmowie dla Radia ZET dodał z kolei, iż rozważane są „regionalne lockdowny”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
702 zł
25%
PayPal:

„Decyzja jeszcze nie jest podjęta, zapadnie na początku przyszłego tygodnia, zwłaszcza region Warmii i Mazur szczególnie odstaje, jeśli chodzi o liczbę zakażeń” – przekazał. Zdaniem Niedzielskiego, szczyt zachorowań ma nadejść w ciągu miesiąca i wynosić ok 10 tys. pozytywnych testów na covid dziennie.

Źródło: Radio ZET, WP.pl


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl