Nie obsłużyła klientki bez maseczki. Sąd nałożył na ekspedientkę karę grzywny

1
Fot. pixabay (Pixabay License)

Ekspedientka w Suwałkach nie chciała obsłużyć klientki, która nie miała na twarzy maseczki. Sprawa trafiła do sądu, który stanął po stronie kobiety chcącej zrobić zakupy. Ekspedientkę z kolei ukarano grzywną w wysokości 100 złotych.

Sąd Rejonowy uznał bowiem, iż odmowa obsłużenia klienta bez maseczki była bezprawna. Sprawa miała miejsce jeszcze w lipcu. Klientka wezwała policję po tym, jak nie została obsłużona w sklepie. Następnie udała się na komisariat, ponieważ policjanci nie przyjechali. Ekspedientce zarzuciła wykroczenie z artykułu 135 Kodeksu Wykroczeń:

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

„Kto, zajmując się sprzedażą towarów w przedsiębiorstwie handlu detalicznego lub w przedsiębiorstwie gastronomicznym, ukrywa przed nabywcą towar przeznaczony do sprzedaży lub umyślnie bez uzasadnionej przyczyny odmawia sprzedaży takiego towaru, podlega karze grzywny”.

Sąd uznał zasadność skargi pokrzywdzonej. Sprzedawczyni uważa jednak, iż miała prawo odmówić obsługi: “Rzecz w tym, że miałam powód, aby nie obsłużyć tej klientki. Obawiałam się o swoje i innych klientów zdrowie. Żyjemy w czasie pandemii, mamy nadzwyczajną sytuację. Działałam nie tylko w interesie własnym, ale też społecznym” – tłumaczyła kobieta.

Źródło: augustow.naszemiasto.pl, nczas.com

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

355 zł
20%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl