Nie wszyscy policjanci chcą nosić maski. Niepokornych funkcjonariuszy czekają poważne konsekwencje

2507

W rozmowie z „Rzeczpospolitą” inspektor Mariusz Ciarka, rzecznik Komendy Głównej Podkreślił, iż policja musi stać na straży noszenia maseczek i samemu świecić przykładem. Okazuje się, iż policjanci są bezlitośni również wobec swoich kolegów. „Złapany” bez maseczki, podróżujący policjant miał odmówić wyjścia z autobusu. Kierowca wezwał patrol, który zabrał „podejrzanego” na komisariat.

„Komendant miejski ze względu na lekceważące podejście do obowiązujących w czasie pandemii nakazów polecił wszcząć wobec funkcjonariusza postępowanie dyscyplinarne. I za nieprzestrzeganie zasad etyki zawodowej wymierzył mu karę” – przekazał mediom mł. insp. Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Z kolei funkcjonariuszka miała chodzić bez maseczki po… komendzie. To wzburzyło jej przełożonych, którzy sprawę skierowali do sądu, składając wniosek o ukaranie grzywną w wysokości 500 złotych. Wobec kobiety wszczęto również postępowanie dyscyplinarne. „Wcześniej nosiła maseczkę, od listopada zaczęła negować zasadność jej noszenia, wypowiadając się na ten temat także w Internecie” – powiedziały policyjne źródła „Rzeczpospolitej”.

Źródło: Rzeczpospolita


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl