Niemcy: Bezwzględny lockdown na Wielkanoc. Takich restrykcji jeszcze nie było

2449
Fot. pixabay (Pixabay License)

We wtorek skończyła się kilkunastogodzinna konferencja kanclerz Angeli Merkel z premierami landów. Ustalono, iż lockdown zostanie przedłużony aż do 18 kwietnia. Na Wielkanoc z kolei będą obowiązywały szczególnie bezwzględne restrykcje.

Zarówno na sektor gospodarczy, jak i życie prywatne Niemców zostaną nałożone drakońskie obostrzenia. Wielki Czwartek i Wielka Sobota zostaną objęte zakazem „gromadzenia się”. Nabożeństwa z udziałem wiernych są więc co najmniej niewskazane. Rządy regionalne planują zwrócić się do władz duchownych, aby wielkanocne obrządki odprawiano z wirtualnym udziałem chrześcijan.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Rosnąca liczba zakażeń miała skłonić kanclerz Merkel do określenia Wielkanocy jako „fazę spoczynku”. W regionach o największej zachorowalności mogą zostać zaostrzone obowiązujące już restrykcje. Prawdopodobne jest wprowadzenie godziny policyjnej, surowszy zakaz kontaktów czy nawet obowiązek noszenia masek w prywatnych samochodach.

Władze planują także przesiewowo testować uczniów i nauczycieli. Docelowo, każdy powinien poddawać się testowi na covid dwa razy w tygodniu. „Nie udało nam się jeszcze pokonać wirusa, on nie odpuszcza” – przekazała kanclerz Angela Merkel.

Źródło: RMF FM, nczas.com

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl