Niemcy: Odebrali Polce dzieci, przekazali je muzułmanom z Turcji

2295
Fot. pixabay (Pixabay License)

22-letniej Polce z Wadowic odebrano dwójkę dzieci. 3-letnia córka i 2-letni syn zostali oddzieleni od katolickiej matki i oddani pod opiekę muzułmańskiej rodzinie pochodzącej z Turcji. Sprawą zajęło się Polskie Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech.

Klaudia Majewska, matka dzieci mieszkała w Bad Salzuflen, w 2018-roku złosiła się do urzędu socjalnego z rośbą o znalezienie mieszkania dla niej i dzieci. Jugendamt zadecydował o odebraniu jej dzieci – wówczas półrocznego człopca, jak i starszej dziewczynki. Dzieci trafiły do muzułmańskich rodzin. Kontakt z matką miały ograniczony do minimum.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

“Bezzasadne jest pozbawienie tych dzieci matki, a skandalem ich rozdzielenie i przetrzymywanie w tureckich „rodzinach” zastępczych. W sytuacjach spornych, jeśli już dzieci miałyby zostać czasowo rozdzielone z matką, należałoby je umieścić w rodzinie zbliżonej kulturowo i językowo do rodziny pochodzenia” – stwierdził Wojciech Pomorski z „Polskiego Stowarzyszenia Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech”.

Sprawa trafiła do sądu, 21 sierpnia odbędzie się rozprawa. Sąd rodzinny w Lemgo zdecyduje, czy dzieci wrócą do matki. Nieoficjalnie wiadomo, że na rozprawie ma się pojawić ambasador RP w Niemczech, Andrzej Przyłębski.

Źródło: welt.de

Widoczność naszego portalu w mediach społecznościowych została mocno ograniczona w ostatnim czasie. Przez spadek zasięgów dochody z reklam zmniejszyły się 5-krotnie. Aby przetrwać ten trudny czas potrzebujemy Waszej pomocy.

Tylko dzięki wsparciu będziemy w stanie dalej działać i przekazywać nieocenzurowane wiadomości, które pomijają mainstreamowe media. Liczy się każda złotówka!

W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl