Nowy trend podbija USA: Siateczkowe anty-maseczki z dziurkami. “Genialne i przewiewne!”

34
Maseczki zakupione na Etsy.com, Fot. Facebook/ WoB

Na popularnym Etsy.com już jakiś czas temu pojawiły się dziesiątki przeróżnych, kolorowych maseczek, pasujących do każdej możliwej fantazji klienta. Prawdziwym fenomenem okazały się być jednak “mesh masks”, wytworzone z siateczki i innych “porowatych materiałów”. Maski te spełniają rolę ochronną jedynie w jeden sposób – chronią użytkowników przed mandatami. Noszące je osoby spełniają bowiem wymóg zasłaniania “ust i nosa”. W chwili pisania tego artykułu, pozycji oznaczonych jako “mesh mask” jest ponad 1700.

Amerykańskie portale biją jednak na alarm, iż absurd dotyczący maseczek posunął się za daleko, a maseczka z gazy czy siatki “nie chroni przed COVID-19”. Problematyczne wydaje się jednak iż nigdzie nie określono, który “rodzaj” maseczki ma chronić, a który już nie radzi sobie z “ochroną przed zarażaniem innych ludzi”. Na próżno szukać wytycznych mówiących, który rodzaj materiału “jest bezpieczny”. Zwolennicy noszenia maseczek nie kryją jednak swojego oburzenia.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405 zł
20%

“Wiele projektów zostało stworzonych jako “anty-maski” lub osłony twarzy, które technicznie są zgodne z wytycznymi dotyczącymi zdrowia publicznego, mimo że w rzeczywistości nie chronią użytkownika ani osób wokół niego przed COVID-19″ – pisze z oburzeniem Insider.com. Zarzuca również kupującym specjalne maseczki, iż są tak naprawdę “anty-maseczkowcami”, w ten sposób bojkotującymi nakaz zakrywania twarzy.

Klienci, którzy zakupili “oddychające maseczki” nie kryją podziwu. “Maseczki są genialne, można w nich swobodnie oddychać” – piszą w mediach społecznościowych. Amerykanie dzielą się swoimi opiniami m.in. na Facebooku, co nie umknęło mediom. W artykule “Ta maska jest genialna! Amerykanie szaleją z powodu tych siatkowych masek z dziurami” możemy przeczytać, iż “nastąpił wzrost pozytywnych recenzji Amerykanów, którzy wydają się uważać ten produkt za przydatny”.

Jeden z portali zarzuca, iż skandalicznym jest twierdzenie, jakoby noszenie maseczek było podyktowane jedynie “uległością wobec władz”. “Jedna z recenzji skandalicznie twierdziła, że ​​noszenie maski to nie zdrowie, ale uległość: „Jest fajnie i mogę oddychać. Nikt nic nie mówi, co po prostu pokazuje, że nie chodzi o twoje zdrowie, ale wyłącznie o twoją uległość”. Inny recenzent zgodził się i powiedział, że maska ​​„pozwala mi postępować zgodnie z zaleceniami związanymi z maską, nie będąc naprawdę uległym”” – czytamy. Te ostatnie zdania wydają się być dla mediów największym problemem.

"Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym." George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

405
20%

“Inne projekty mówią, że zostały stworzone na imprezy (…), ale wydaje się, że zostały zakupione przez tych, którzy nie zgadzają się z nakazami maskowania, które są obecnie powszechne w całych Stanach Zjednoczonych” – twierdzi Insider. Etsy zaznacza jednak, iż produkty na stronie “nie są produktami medycznymi”: “Sprzedawane na Etsy produkty takie jak maski i płyny odkażające do rąk nie są produktami klasy medycznej. Sprzedawcy Etsy nie mogą używać twierdzeń dotyczących działania medycznego lub leczniczego” – czytamy. Mimo to, media nie pozostawiają na platformie suchej nitki, zarzucając jej nieodpowiedzialność oraz “przyczynianie się do rozprzestrzeniania wirusa”.

Źródło: Insider.com, Etsy.com, World of buzz, Facebook


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl