Opłata za… oddychania na wakacjach! Rząd bierze się za wczasowiczów

1

Jak informuje „Dziennik Gazeta Prawna”, Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych oraz Ministerstwo Finansów planują uszczelnić system podatkowy. Chodzi o opodatkowywanie wczasowiczów przebywających w hotelach, pensjonatach i uzdrowiskach. Dotychczas bowiem właściciele kurortów nie pobierali opłat klimatycznych od gości. Gminy zaś nie mogły wymusić na nich ich egzekwowania.

Krajowa Rada Regionalnych Izb Obrachunkowych (KR RIO) zaproponowała rozwiązanie „problemu”. Zdaniem Rady, konieczne jest wprowadzenie obowiązku pobierania opłat klimatycznych popartego ustawą. Nowe prawo zmusiłoby zatem właścicieli kurortów do obciążenia wczasowiczów dodatkową „opłatą”.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800. Wpłata na konto:
Panta rhei
PKO BP 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 Tytułem: Darowizna na portal Panta rhei
Wpłata z zagranicy: IBAN: PL 27 1020 4564 0000 5102 0174 1099 BIC / SWIFT: BPKOPLPW
922 zł
33%
PayPal:

Rada proponuje, aby do ustawy z 12 stycznia 1991 r. o „podatkach i opłatach lokalnych artykułu zobowiązującego sanatoria, zakłady uzdrowiskowe, hotele, pensjonaty, domy i ośrodki wypoczynkowe, ośrodki szkoleniowe, campingi, pola namiotowe, a także osoby prowadzące działalność gospodarczą lub świadczące usługi w zakresie wynajmu pokoi do prowadzenia ewidencji osób zobligowanych do uiszczania opłaty miejscowej lub uzdrowiskowej” dopisano obowiązek pobierania opłat i przekazywania ich do urzędu gminy.

Śledź nasz portal na Telegramie, aby być na bieżąco: https://t.me/pantarhei24

Źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl