Pensjonariusze domu opieki zaszczepili się na COVID-19. Mimo to, zarazili się wirusem

1
Fot. pixabay (Pixabay License)

Jak informuje hiszpański „El Pais”, w jednym z domów opieki na Majorce znaleziono kolejne „ognisko” COVID-19. Co ciekawe, wszyscy pensjonariusze oraz pracownicy zostali zaszczepieni preparatem firmy Pfizer/ BioNTech. Szczepienie odbyło się 30 grudnia.

Wszyscy przebywający w domu opieki – łącznie 104 osoby – otrzymali pierwszą dawkę szczepionki. Następną mieli przyjąć trzy tygodnie później. Przed szczepieniem wszyscy przeszli testy na obecność koronawirusa. 34 pensjonariuszy trafiło do szpitala. Według MZ, szczepionka jest skuteczna dopiero po przyjęciu obydwu dawek.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

875 zł
49%

Sprawa rzuca nowe światło na kwestię szczepień przeciwko COVID-19 w ogóle. Wydaje się, iż rządy powinny pamiętać że pierwsza dawka szczepionki wcale nie musi chronić przed zachorowaniem. Brakuje także badań co do okresu ochrony w ogóle, nawet po zażyciu obydwu dawek. Tymczasem, rząd premiera Morawieckiego przewiduje hojne „benefity” dla zaszczepionych.

Źródło: El Pais, nczas.com


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl