PILNE. Biden żąda ograniczenia prawa do zakupu broni

3
Joe Biden, Fot. YouTube/ screen

Prezydent USA, Joe Biden, wzywa Kongres do zreformowania przepisów dotyczących broni w USA. Biden chce, m.in., zakazać zakupu i używania broni szturmowej. Wpływ na podjęcie tematu miała rekordowa ilość strzelanin w 2020 roku, spowodowana – o czym prezydent nie wspomniał – m.in. zamieszkami Black Lives Matter.

W oświadczeniu Białego Domu Biden pisze, iż chciałby wprowadzić zakaz „używania broni szturmowej i magazynków o dużej pojemności”. Oficjalnym powodem takiego kroku miałaby być chęć „zapobiegania nowym, masowym strzelaninom”. Oświadczenie ma związek z trzecią rocznicą strzelaniny w szkole w Parkland na Florydzie, gdzie sprawca zabił 14 uczniów i trzech nauczycieli. 17 osób zostało rannych.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. Utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 1800.

385 zł
22%

Jeszcze w czasie kampanii prezydenckiej wielu Amerykanów obawiało się, iż prezydent z ramienia Demokratów ograniczy prawo do posiadania broni. Teraz obawy wydają się urzeczywistniać.

Źródło: NYT, Samnytt.se


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl