PILNE. „Grubszy kij na Polaków”. Od jutra drastycznie wzrośnie wysokość mandatów

12
Fot. Twitter/ zdjęcie ilustracyjne

Jak informuje Dziennik Gazeta Prawna, już od jutra czeka nas drastyczny wzrost wysokości mandatów. „Wzrosną do pięciokrotności minimalnego wynagrodzenia. To oznacza większą represyjność fiskusa” – czytamy. „Skarbówka dostaje do ręki nieco grubszy kij do karania niesubordynowanych obywateli. Wzrosną mandaty skarbowe, surowsze będą też inne kary. Sprzedawcy i przemytnicy nielegalnych wyrobów akcyzowych będą mogli trafić do więzienia nawet na pięć lat” – przypomina portal.

Kary nakładane przez fiskus mogą sięgnąć nawet 14 tysięcy złotych. Zmiany w kodeksie motywowane są walką z oszustami szarej strefy. „Fiskus będzie mógł też karać osoby, które podejmują‚ czynności zmierzające bezpośrednio do nabycia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego’, i to nawet jeśli osoby te nie mają takiej świadomości, ale powinny były przypuszczać, że planują nabyć nielegalny towar” – stwierdza Dziennik.

"Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć" George Orwell
Prosimy o rozważenie wsparcia naszego portalu. W obecnej sytuacji utrzymanie strony miesięcznie kosztuje 2800.

320 zł
12%

Źródło: Money.pl, Dziennik Gazeta Prawna


Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl